zie oferował interesujące nas zabiegi dentystyczne, jest tak istotne. Co jednak powinno charakteryzować dobrego dentystę? Przede wszystkim dobry dentysta posiada odpowiednie kwalifikacje umożliwiające pracę w zawodzie, a ponadto jego gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Dobry gabinet dentystyczny korzysta ze specjalnych urządzeń i narzędzi, które umożliwiają bardziej precyzyjne wykonywanie zabiegów. Warto pamiętać też o tym, że dentysta jest lekarzem więc powinien mieć profesjonalne podejście do pacjenta. Przed udaniem się na wizytę do danego dentysty dobrze jest sprawdzić opinie pozostałych pacjentów. Istnieje spore grono osób, które posiadają swoich sprawdzonych lekarzy, w tym także dentystów, do których udają się w razie jakichkolwiek problemów.
Rodzaje wybielania zębów
Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, które dotyczą stomatologii estetycznej. Wiele osób decyduje się na wybielenie zębów w gabinecie stomatologicznym, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ każdy chciałby posiadać śnieżnobiały uśmiech. Dentysta najczęściej oferuje dwa rodzaje wybielania w gabinecie stomatologicznym, a są to kolejno wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Obydwie metody znacząco różnią się od siebie i posiadają własne zalety. Lekarz dentysta powinien odpowiednio doradzić pacjentowi, która z metod najlepiej się sprawdzi przy danym uzębieniu. Wybielanie gabinetowe polega na nałożeniu specjalnej pasty wybielającej na zęby oraz utwardzeniu jej odpowiednią lampą. Metoda wybielania gabinetowego jest znacznie szybsza niż metoda nakładkowa, jednak ta druga metoda jest znacznie mniej inwazyjna. Niemal każdy gabinet stomatologiczny posiada w swojej ofercie wybielanie metodą gabinetową oraz wybielanie metodą nakładkową. Dobry dentysta powinien doradzić odpowiednią metodę wybielania dla pacjenta.
Zabiegi dentystyczne dotyczące stomatologii zachowawczej
Stomatologia zachowawcza z endodoncją stanowi jedną z dziewięciu specjalizacji stomatologicznych. Stomatologia zachowawcza jest bez wątpienia bardzo istotną specjalizacją, ponieważ jej zadaniem jest profilaktyka oraz leczenie próchnicy zębów. Endodoncja z kolei stanowi dziedzinę stomatologi zachowawczej, a jej przedmiotem zainteresowań jest leczenie kanałowe zębów. Lekarz dentysta bardzo często w swoim gabinecie stomatologicznym wykonuje zabiegi związane ze stomatologią zachowawczą oraz endodoncją. W skład usług oferowanych w ramach stomatologii zachowawczej przez gabinet dentystyczny wchodzą takie zabiegi, jak opracowanie i odbudowa ubytku zęba, odbudowa z użyciem włókna szklanego oraz leczenie odroczone. Usługi związane z endodoncją to po prostu leczenie kanałowe zęba, najczęściej przy użyciu endodoncji mikroskopowej. Ponadto do stomatologii zachowawczej można zaliczyć także wszelkie działania profilaktycznie świadczone przez dentystę, jak chociażby instruktaż higieny, wizyty kontrolne czy też usunięcie kamienia nazębnego.
Leczenie kanałowe mikroskopowe
Leczenie kanałowe zębów jest wykonywane w sytuacji zakażenia zęba próchnicą kiedy infekcja dosięgła miazgi zęba oraz wewnętrznych tkanek. Leczenie kanałowe, zwane inaczej endodontycznym, jest działem należącym do stomatologii zachowawczej. Niemal każdy gabinet stomatologiczny zajmuje się leczeniem kanałowym zębów, a te najlepiej wyposażone oferują endodoncję mikroskopową. Endodoncja mikroskopowa polega na niczym innym, jak na przeprowadzeniu leczenia kanałowego zębów z wykorzystaniem mikroskopu. Największą zaletą endodoncji mikroskopowej jest znacznie zwiększona precyzja w oczyszczaniu, a potem w wypełnianiu kanałów zainfekowanego zęba. Dobry dentysta oferuje przeprowadzenie zabiegu leczenia kanałowego z pomocą mikroskopu, co obecnie jest jednym z najlepszych sposobów leczenia endodontycznego. Wybór gabinetu stomatologicznego, który oferuje endodoncję mikroskopową zapewni pacjentowi profesjonalne wykonanie zabiegu. Warto jednak zapobiegać konieczności wykonania leczenia kanałowego poprzez regularne wizyty u dentysty.